Apple Tim Cook flagi obawy o zielone karty będzie marnować

„Zaległości z zieloną kartą stworzyły niepewność dla głównych pracodawców i spowodowały niepokój wśród pracowników i rodzin”

Tim Cook, dyrektor generalny Apple, dodał swój głos do obaw corporate America dotyczących opóźnień w przetwarzaniu zielonych kart opartych na zatrudnieniu, co utrudnia firmom wypełnienie krytycznych luk w talentach.

We wrzesniu 17 list do Sekretarza Bezpieczeństwa Wewnętrznego Alejandro Mayorkasa, mówił o ” znaczeniu podjęcia przez administrację natychmiastowych działań, aby zapobiec niewykorzystywaniu w tym roku fiskalnym zielonych kart opartych na zatrudnieniu.”

„Zaległości stworzyły niepewność dla głównych pracodawców i spowodował niepokój dla naszych pracowników i ich rodzin, którzy, w niektórych przypadkach, czekał dziesięcioleci, aby otrzymać status stałego pobytu,” napisał Cook, który jest również przewodniczący, Komitet imigracyjny, Okrągłego Stołu biznesu.

„System jest już nękany zaległościami, które sprawiły, że zagraniczni specjaliści czekają w zawieszeniu, a firmy nie są w stanie wypełnić krytycznych luk w talentach” – napisał.

„Zdajemy sobie sprawę, że związane z pandemią opóźnienia w przetwarzaniu, a także dodanie 120 000 zielonych kart w tym roku, stworzyły sytuację, w której pełne 260 000 dostępnych zielonych kart prawdopodobnie nie zostaną wykorzystane przed terminem 30 września 2021 r.”, zauważył Cook.

„Uważamy, że czas na działanie jest teraz”, napisał, prosząc rząd o „wyeliminowanie wszystkich niepotrzebnych dokumentów i wniosków dowodowych” i prowadzenie wszelkiej komunikacji za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu, aby uniknąć opóźnień.

„Zachęcamy również agencję (USCIS) do zbadania każdej drogi prawnej, aby zachować lub odzyskać numery wiz, które wygasają”, napisał Cook.

Wraz z końcem roku fiskalnego 2021, Cook wezwał Mayorkas ” do podjęcia działań w celu rozwiązania zaległości i zapewnienia, że te bardzo potrzebne zielone karty oparte na zatrudnieniu nie zostaną zmarnowane.”

Z prawie 100,000 zielone karty prawdopodobnie nie zostaną wykorzystane, tysiące Indian w USA, którzy spodziewali się przenieść się na listę oczekujących zielonej karty ze względu na dodatkowe zielone karty w ofercie w tym roku, prawdopodobnie ucierpią.

Giganci technologiczni Google i Microsoft, którzy pojawili się jako najwięksi sponsorzy zielonych kart dla swoich pracowników, również wezwali amerykańskich urzędników do znalezienia sposobu na zapewnienie, że kwota zielonych kart na rok nie została zmarnowana, zgodnie z publikacją technologiczną Axios.

Według danych USCIS około 67% wniosków w pierwszych trzech kwartałach tego podatku dotyczyło posiadaczy wizy H-1B, a ponad 50% wnioskodawców pochodziło z Indii.

Cook wcześniej wyraził poparcie dla przyjęcia ustawy Fairness for High Skilled Immigrants Act, która miała na celu zniesienie krajowych kwot na zielone karty związane z zatrudnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *