Czy można ubiegać się o NIE podczas pobytu w USA?

Niedawno Boulder, Colorado oparte Shah rodzina otrzymała wiadomość wielu imigrantów z rodzinami z powrotem w ich kraju najbardziej obawiać.

Żona Shah ’ a właśnie dowiedziała się, że u jej starszego ojca zdiagnozowano raka i rozpocznie sesje chemioterapii, które lekarze opisują jako nieuleczalną chorobę.

Żona szacha, Priya, która jest na wizy H-4, chce pojechać i spotkać się z ojcem przez jakiś czas, ale jest zakłopotana tym, jak wróci do USA, gdy będzie w Indiach.

Jej mąż spędził ostatnie kilka dni, pytając o możliwość uzyskania wyjątku NIE lub interesu narodowego dla swojej żony, nawet zanim podróżuje do Indii, aby upewnić się, że nie cierpią dodatkowego zamieszania związanego z separacją rodziny.

Jednak otrzymywał sprzeczne raporty na forach imigracyjnych i od znajomych, czy może je uzyskać, będąc jeszcze w USA, czy nie.

Rodzina, zrozpaczona obecną sytuacją osobistą, rozważa teraz zarezerwowanie wizyty adwokata, aby dowiedzieć się, czy mogą kwalifikować się do jakiegokolwiek zwolnienia i mogą mieć pewność, zanim zdecydują się na podróż do Indii.

Od czasu proklamacji prezydenta Joe Bidena z 30 kwietnia umieszczającej Indie wśród krajów objętych ograniczeniami wjazdu do USA z powodu Covid, posiadacze wiz indyjskich mają trudności z podróżowaniem do Stanów Zjednoczonych.

Ponieważ nie ma absolutnie żadnych informacji na temat prawdopodobieństwa odwołania proklamacji w tym momencie, niespokojni podróżnicy opracowywali alternatywne drogi prawne, aby dostać się do USA.

An NIE służył jako opcja dla wielu posiadaczy wiz pracowniczych i ich osób pozostających na ich utrzymaniu, aby wrócić do USA. Ale wraz z proklamacją, która obowiązuje od ponad czterech miesięcy, wielu z nich stoi w obliczu tragicznej sytuacji, w której podróż staje się nieuchronna.

Jedynym możliwym rozwiązaniem w takim scenariuszu dla osób podróżujących jest-albo ubiegać się o NIE, albo podróżować przez kraj trzeci w celu spełnienia warunku kwarantanny, co okazuje się długą i kosztowną sprawą.

Tak więc w takiej sytuacji wielu bada możliwość uzyskania NIE podczas pobytu w samych Stanach Zjednoczonych, aby mogli podjąć decyzję, czy mogą bezpiecznie podróżować, czy nie.

Co mówią konsulaty

Niestety, wytyczne z misji amerykańskich wyraźnie stwierdzają, że nie można ubiegać się o NIE, gdy są jeszcze w USA. Sugerują one, że można ubiegać się o pozwolenie na powrót do Stanów Zjednoczonych tylko z danego konsulatu w kraju, w którym się znajdujesz.

Wielu z tych, którzy byli w stanie uzyskać zatwierdzoną wizę podczas pandemii wraz z zatwierdzonym nie zgłosiło, że ich dokument wyraźnie stwierdził, że nie można uzyskać dla osób, które obecnie nie są w USA.

To samo orzeczenie dotyczy nie tylko indyjskich podróżnych, ale także podróżnych z różnych krajów objętych proklamacją prezydencką.

Zamieszanie mogło zacząć się od kilku postów w mediach społecznościowych przez osoby w podobnych okolicznościach mówiące o zwiedzaniu trasy NIE.

Do tej pory nie mamy potwierdzenia od nikogo, kto był w stanie osiągnąć NIE, gdy są jeszcze w USA. Tak więc krótka odpowiedź pozostaje taka, że wyjątek podczas pobytu w USA nie jest w tym momencie możliwy dla posiadaczy wiz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *