Dzięki covid surge, na razie musimy utrzymać ograniczenia podróży

Wraz ze wzrostem liczby przypadków Covid-19 wśród nieszczepionych w USA z powodu wariantu Delta, który po raz pierwszy zauważono w Indiach, Biały Dom planuje na razie utrzymać ograniczenia dotyczące podróży międzynarodowych.

„Bardziej przenośny wariant Delta rozprzestrzenia się zarówno tu, jak i na całym świecie”, powiedziała w poniedziałek dziennikarzom sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki.

„Napędzany przez wariant Delta, przypadki rosną tutaj w domu, szczególnie wśród tych, którzy są nieszczepione, i wydaje się prawdopodobne, aby kontynuować w najbliższych tygodniach,” powiedziała

„Biorąc więc pod uwagę, gdzie jesteśmy dzisiaj z wariantem Delta, utrzymamy istniejące ograniczenia podróży w tym momencie z kilku powodów”, powiedział Psaki, wskazując na ponowne przemyślenie wcześniejszych planów prezydenta Joe Bidena, aby złagodzić ograniczenia podróży.

„CDC (Centers for Disease Control and Prevention) właśnie poradził Amerykanom przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii w miniony poniedziałek, biorąc pod uwagę wzrost liczby przypadków” – zauważyła.

„Jednocześnie obserwujemy znaczny wzrost liczby przypadków w niektórych częściach kraju i wśród niektórych populacji, a są one skoncentrowane przede wszystkim i w przeważającej mierze wśród nieszczepionych.”

Zapytany, czy administracja rozważa szersze zalecenia dotyczące zakazywania Amerykanom odwiedzania niektórych miejsc, takich jak Wielka Brytania, Psaki powiedział: „w przypadku każdego z tych zaleceń zawsze będziemy kierować się naszą gwiazdą północy — czyli CDC i naszymi ekspertami w dziedzinie zdrowia i medycyny.”

Rosnące przypadki powodują również, że administracja przyjrzała się bliżej zasadom noszenia masek. Niektórzy urzędnicy stanowi i lokalni przywrócili wskazówki maskujące, nawet dla zaszczepionych Amerykanów.

Po raz pierwszy wykryty w Indiach, wariant delta jest zmutowanym koronawirusem, który rozprzestrzenia się łatwiej niż inne wersje, ale teraz został zidentyfikowany na całym świecie.

W zeszłym tygodniu amerykańscy urzędnicy służby zdrowia powiedzieli, że wariant stanowi około 83% przypadków Covid-19 w USA i odnotowali 32% Wzrost hospitalizacji Covid w stosunku do poprzedniego tygodnia.

Ale Psaki poniedziałek skinął pytania od dziennikarzy, dlaczego administracja nie wydała jeszcze własnych mandatów szczepień dla pracowników służby zdrowia, odkładając do CDC o wskazówki i szpitali i stowarzyszeń opieki zdrowotnej w sprawie ostatecznej decyzji.

„Prezydent z pewnością uznaje, że nie zawsze jest właściwym głosem każdej społeczności w kwestii korzyści płynących z zaszczepienia, dlatego zainwestowaliśmy tyle, ile mamy w lokalne głosy i wzmocnienie lokalnych zaufanych głosów” – powiedziała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *