Hindu University of America przyznaje tytuł honorowy Anupam Kher

Hindu University of America przyznał tytuł doktora honoris causa bollywoodzkie aktorowi Anupamowi Kherowi w uznaniu jego ” niezwykłego wkładu w świat sztuki, filmu i Kultury, a w szczególności w światowe kino.”

Kher otrzymał stopień wraz z 12 studentów, którzy otrzymali tytuł Master of Arts w sanskrycie stopni, i innych mistrzów i stopni doktoranckich w hinduistycznych studiów i jogi na ceremonii ukończenia w Marriott Marquis, Nowy Jork, na Wrzesień 18, zgodnie z Komunikatem medialnym.

Przyznając Kherowi tytuł doktora honoris causa filozofii w zakresie studiów hinduistycznych, Dr Jashvant Patel, członek Rady Powierniczej i przewodniczący Komitetu finansowego HUA, mówił o odważnym i sprawiedliwym stanowisku Kher dla filozofii i myśli hinduistycznej.

„Świat może tego nie wiedzieć, ale Anupam Kher rozpoczął swoje życie w wielkich przeciwnościach, kiedy on i jego rodzina musieli opuścić dolinę Kaszmiru w trudnych okolicznościach i zacząć życie na nowo w Nowym Mieście” – powiedział.

„A jego podróż z Shimla do Chandigarh, do Bombaju, a następnie do USA jest prawdziwą inspiracją dla milionów ludzi na całym świecie” – dodał Patel.

Kher, który osobiście uczestniczył w wydarzeniu, przyjął stopień ” z dumą „mówiąc:” jestem dumnym Hindusem, ponieważ przez tysiące lat Hindusi nigdy nie najechali żadnego innego kraju – Indie nigdy nie skolonizowały żadnego innego kraju poprzez dominację wojskową.

„I chociaż wiele setek tysięcy moich kolegów z kaszmiru zostało zmuszonych do życia w obozach dla uchodźców, to z powodu hinduskiej filozofii niestosowania przemocy nikt nie podniósł broni ani żadnej broni, aby wyrównać rachunki za pomocą przemocy” – powiedział. „Wierzymy w wskrzeszenie naszego życia poprzez wskrzeszenie naszych umysłów.”

Wcześniej zwracając się do studentów, Przewodniczący Rady Powierniczej, Prof. Ved Nanda powiedział, że Ameryka jest bardzo otwarta na Hinduskie idee i myśli, i że jest przekonany, że Uniwersytet Hinduski jest na drodze do spełnienia oczekiwań nie tylko społeczności hinduskiej imigrantów, ale także wielu innych Amerykanów.

Swami Sarvapriyananda, rezydent Swamiego i szef nowojorskiego Towarzystwa Vedanta, mówił o potrzebie ” budowania przez społeczność hinduską instytucji, które mogą systematycznie przekazywać Dharmę Santana następnemu pokoleniu hinduistów.”

Prezydent HAU Kalyan Viswanathan, odczytać misję i wizję Uniwersytetu, kładąc potrzebę ochrony tego małego Wschodzącego Uniwersytetu.

Założony w 1983, Hindu University of America jest szkołą teologii, oferującą studia magisterskie i doktoranckie w zakresie studiów hinduistycznych oraz magisterium w sanskrycie. Ponadto oferuje różnorodne kursy certyfikacyjne i ustawiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *