Indra Nooyi: Podnieś rękę do najtrudniejszego zadania

Były dyrektor generalny i prezes PepsiCo mówi, że bardzo ważne jest, aby kobiety były wykształcone i niezależne finansowo

Była indyjsko-Amerykańska CEO I prezes PepsiCo Indra Nooyi ma prostą mantrę sukcesu: „Podnieś rękę do najtrudniejszego zadania, ponieważ wtedy zostawisz ślad i zostaniesz zapamiętany.”

To była najlepsza rada, jaką otrzymała w swoim życiu zawodowym, Nooyi powiedziała publiczności niedawno na sesji zorganizowanej przez grupy społeczności indyjskiej w Stamford, Connecticut, aby omówić swoją nową książkę, „Moje życie w pełni: praca, rodzina i nasza przyszłość.”

W swojej książce Indra Nooyi, która przeszła na emeryturę w 2019 roku po przełomowej 24-letniej karierze w PepsiCo, dzieli się swoimi doświadczeniami i tym, czego nauczyła się podczas swojej podróży, i wzywa do działania, w jaki sposób nasze społeczeństwo może łączyć pracę z rodziną – i awansować kobiety.

Connecticut Chapter of the Global organization of People of Indian Origin (GOPIO-CT) zorganizował program w grudniu 4 we współpracy z India Cultural Center (ICC) Z Greenwich, Milan Cultural Association of Hartford I Ascend Connecticut/ Westchester Chapter.

Nooyi mówiła o swoim życiu od przyjazdu do USA do zostania pierwszym indyjskim dyrektorem generalnym firmy z listy Fortune 50, jednocześnie zarządzając swoją rodziną i pomagając społeczeństwu w ogóle.

„Bardzo ważne jest, aby kobiety były wykształcone i niezależne finansowo”, powiedział Nooyi w odpowiedzi na pytanie o upodmiotowienie kobiet od dyrektora MTK Mudita Bhargava, który moderował dyskusję.

„Kobiety robią różnicę, na przykład 70% uczennic szkół średnich to maturzystki i dostają cały jeden punkt więcej w GPA, 47% studentów MIT to kobiety, a Więcej, że 50% absolwentów to kobiety” – zauważyła.

„Rodzina jest najważniejszą jednostką, która istnieje, jednak rodziny są kruche i czasami mogą być niechlujne, ale lepiej jest zachować ją nienaruszoną” – powiedział Nooyi w odpowiedzi na pytanie dotyczące rodziny.

Na temat roli technologii w naszym życiu powiedziała, że trzeba żonglować priorytetami, aby zrównoważyć pracę i rodziny.

Na temat zdrowia psychicznego Nooyi powiedział: „wiąże się z tym piętno, zaprzeczamy temu problemowi, jednak powinniśmy mówić o zdrowiu psychicznym i wspierać tych, którzy się nim zajmują.”

Program rozpoczął się od wprowadzenia organizacji sponsorujących przez dyrektora wykonawczego ICC Margie French. Program zakończył się wotum dziękczynnym przez Wiceprezesa GOPIO-CT Dr. Jaya Daptardar.

Przewodniczący GOPIO dr Thomas Abraham powiedział: „Indra Nooyi jest dumą i radością społeczności Indian amerykańskich i motywatorem dla naszych młodych ludzi.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *