Indyjsko-Amerykański CEO, który zwolnił 900 pracowników za Zoom, przeprasza po ogromnym

Better.com CEO Vishal Garg mówi, że ” nie okazał odpowiedniej ilości szacunku i uznania dla osób, które zostały dotknięte.”

Prezes Zarządu Better.com, który zwolnił 900 pracowników firmy na spotkaniu Zoom w zeszłym tygodniu, przeprosił za ” nieudaną egzekucję.”

Vishal Garg, który urodził się w Indiach i przeniósł się do Stanów Zjednoczonych w wieku 7 lat, założył firmę hipoteczną w 2015 roku.

„Jeśli jesteś na tym telefonie jesteś częścią pechowej grupy, która jest zwalniana” – powiedział Garg w rozmowie w zeszłym tygodniu. „Twoje zatrudnienie tutaj zostało rozwiązane. Ze skutkiem natychmiastowym.”

Garg powiedział: „to nie jest wiadomość, którą będziesz chciał usłyszeć, ale ostatecznie to była moja decyzja i chciałem, żebyś usłyszał ją ode mnie. To była naprawdę trudna decyzja. Robię to po raz drugi w mojej karierze i nie chcę tego robić. Ostatnim razem płakałam. Tym razem mam nadzieję być silniejszy. Ale zwalniamy około 15% firmy z [wielu] powodów: rynku, wydajności i wydajności oraz produktywności.”

Ale Garg był powszechnie krytykowany za bezduszny sposób, w jaki pracownicy zostali zwolnieni, zwłaszcza na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia.

„Wstyd na Vishal Garg lepiej,” Napisał użytkownik Twittera, Brijraj Agarwal. „Moi przyjaciele nie mogą się wypowiedzieć, ale ja mogę. Tylko żałosny lider może zwolnić 900 pracowników przez 3min rozmowy zoom bez wyjaśnienia lub WŁAŚCIWEGO pożegnania. Dlatego większość startupów zawiedzie. Jak tylko skończy się szał wyceny, wszyscy zjecie Brud.”

Inny użytkownik, który idzie za rączką @AdtechGod napisał: „900 W Better.com puść webinar. Urządzenia wyłączają się natychmiast po. 3 minuty rozmowy. Bez wyrzutów sumienia. Co za okropny sposób. CEO Vishal Garg „głupie delfiny” (jak się do nich odnosi) teraz bezrobotnych na sezon wakacyjny. Obrzydliwe tbh”

Według BBC, Better.com otrzymał 750 milionów dolarów inwestycji z japońskiego Softbanku w zeszłym tygodniu.

We wtorek Garg napisał w liście zamieszczonym na stronie internetowej firmy, przepraszając za sposób, w jaki poradził sobie z zwolnieniem.

Napisał: „nie okazałem odpowiedniej ilości szacunku i uznania dla osób, które zostały dotknięte i dla ich wkładu w lepsze. Jestem właścicielem decyzji o zwolnieniach, ale przekazując ją omyłem egzekucję. Robiąc to, zawstydziłem Cię.”

Garg powiedział, że zdał sobie sprawę, że „sposób, w jaki” przekazał tę wiadomość, pogorszył trudną sytuację.”

Dodał, ” jest mi bardzo przykro i jestem zaangażowany w wyciąganie wniosków z tej sytuacji i robienie więcej, aby być liderem, jakiego oczekujesz ode mnie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *