Premiera „Tabbara” ajitpala Singha na SonyLiv. streamer rusza w Kanadzie

Nagradzany filmowiec i scenarzysta-reżyser Ajitpal Singh pierwszy oryginalny serial Tabbar, dramat rodzinny, miał swoją premierę na SonyLiv 15 października. Premiera filmu zbiegła się z premierą SonyLiv w Kanadzie. Tabbar jest streaming w 28 globalnych terytoriach, że platforma jest dostępna.

Na początku tego roku premiera debiutanckiego filmu fabularnego Fire in the Mountains miała miejsce na Sundance Film Festival 2021, a jego krótkometrażowy film Rammat Gammat, który napisał i wyreżyserował, miał swoją premierę na Mubi. Ogień w górach otrzymał pochlebne recenzje i zdobył do tej pory osiem nagród, w tym Nagrody Jury i publiczności dla najlepszego filmu, Najlepszego Reżysera, Najlepszego Aktora (główna rola męska i żeńska).

Pierwszy scenariusz Singha był częścią Sundance Screenwriters Lab 2012, gdzie zdobył Sundance Grant. Jego mentorami byli zdobywca Oscara filmowiec Asif Kapadia (Amy) i nominowany do Oscara scenarzysta Guillermo Arriaga (Amores Perros, Babel i 21 gramów), Michael Goldenberg (Harry Potter i Zakon Feniksa), José Rivera (Pamiętniki motocyklowe), Howard A. Rodman (Savage Grace) I Marcos Bernstein (nominowany do Oscara Brazylijski film Central Station).

W tym roku nie chodziło tylko o wzloty dla filmowca. W lutym zdiagnozowano u Singha raka tarczycy. Kręcił serial w marcu podczas pandemii i zaledwie trzy tygodnie po operacji.

Serial jest powrotem do domu dla filmowca, którego ojciec, rolnik i były żołnierz armii, prowadził salę kinową w Bathinda, rustykalnym mieście w Pendżabie w Indiach, ale musiał wyemigrować do Gujaratu po długich godzinach policyjnych w obliczu militaryzmu, gdy Singh był młodym chłopcem.

Wraz z Tabbar Singh dołącza do trwającego na całym świecie trendu seriali prezentujących fragmenty rzeczywistości życiowej Publiczności na całym świecie. W serialu występują takie gwiazdy jak Pavan Malhotra, Supriya Pathak, Gagan Arora, Kanwaljit Singh i Ranvir Shorey. Tuż przed wielką premierą filmowiec rozmawiał z amerykańskim bazarem o Tabbarze i alternatywnej indyjskiej rozrywce.

AB: porozmawiajmy o premierze SonyLiv w Kanadzie z Twoim pierwszym paskiem serii. Czy uważasz, że jest to powiązane z indyjską publicznością w Ameryce Północnej?

AS: cieszę się, że SonyLiv uruchamia w Kanadzie z Tabbar. Na początku tego roku na Sundance odbyła się premiera mojego debiutanckiego filmu, Fire in the Mountains, a na Mubi-Rammat Gammat. Oba zostały przebadane na całym świecie. Jako gawędziarz wierzę, że możemy przekroczyć granice. Mam nadzieję, że widzom w Kanadzie i na całym świecie spodoba się Tabbar.

AB: opowiedz nam trochę więcej o Tabbarze. Jakiej fabuły i emocji dotyka?

AS: zawsze pociągają mnie historie, które dają mi możliwości i swobodę eksplorowania podtekstów i tematów. Tabbar to jedna z takich historii. Z pozoru jest to thriller kryminalny, ale gdy już się głębiej zagłębisz, jest to ludzki dramat i znajdziesz motywy takie jak Bóg kontra nie Bóg, zło kontra dobro, narkotyki wraz z duchowością i cierpieniem. Byłem przekonany, że jeśli dostanę wolność, będę mógł kształtować tę historię w bardzo odświeżający sposób, głównie dlatego, że pochodzę z Pendżabu i bardzo dobrze rozumiem tę ziemię. Jestem wdzięczny Sony i Jar Pictures za udzielenie mi wolnej ręki. Akcja serialu toczy się na tle Jalandhar i składa się z ośmiu epizodów przedstawiających podróż emerytowanego posterunkowego policji, który przesuwa granice, aby uratować swoją rodzinę przed konsekwencjami nieszczęśliwego incydentu i zapowiada niezapomniany thriller w sercu wiejskiego Pendżabu.

AB: porozmawiajmy o tym nurcie alternatywnego kina indyjskiego, który nagle stał się ulubieńcem międzynarodowych festiwali. Czy właśnie wykorzystaliśmy ten rynek, czy poprawiliśmy nasze historie?

AS: Nie wiem, czy to permanentna Zmiana, czy tylko smak miesiąca. Mam na myśli, że zawsze mieliśmy utalentowanych filmowców i wielu z nich włamało się do toru Festiwalowego i rynków w przeszłości. Jak Satyajit Ray, Meera Nair, Adoor Gopalkrishnan i Ritesh Batra, aby wymienić tylko kilka. Ale Indie nie stały się ulubieńcem festiwali, tak jak Korea Południowa, Iran, Rosja czy Japonia.

Częścią tego powodu jest Bollywood, świat głównie myśli, że kino indyjskie oznacza Bollywood; więc tak naprawdę nie zwracają zbyt dużej uwagi na nasze kino niezależne.

AB: jako samouk filmowca, jakie wyzwania stoją przed Tobą w Indiach i za granicą?

Brak sieci, gdy pochodzisz ze Szkoły Filmowej lub asystujesz sławnemu filmowcowi, poznajesz branżę i łatwiej jest znaleźć pracę i zrobić swój film. Kiedy jesteś samoukiem i nie pomagasz komuś sławnemu, musisz być gotowy do ciężkiej pracy przez wiele lat, zanim znajdziesz uznanie i dobrze płatną pracę.

AB: wiele filmów o małym budżecie zdobyło międzynarodowe uznanie krytyków. Co mogło być powodem ich akceptacji?

AS: gdy pieniądze nie są duże, można podjąć ryzyko i przesunąć granice. Nagrody są zazwyczaj przyznawane filmom, które są różne, wnikliwe i pozostawiają trwały wpływ. Tak więc to głównie mniejsze filmy z dużym sercem, które kradnie show.

AB: porozmawiajmy o twojej pracy. Jak zostały przyjęte na rynku amerykańskim?

AS: Fire in the Mountains dostał kilka entuzjastycznych recenzji na Sundance, a następnie zdobył nagrody na dwóch kolejnych festiwalach, mamy na pokładzie amerykańskiego dystrybutora i najprawdopodobniej wkrótce będziemy mieli premierę kinową, dopiero potem naprawdę będę wiedział, jak to będzie odbierane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *