Rep Kathy Manning wzywa USCIS do powstrzymania marnotrawstwa zielonej karty

Społeczność zaległych zielonych kart w Ameryce, z których większość to wysoko wykwalifikowani Indianie na wizach pracowniczych, boleśnie świadkami możliwości zmarnowania do 130,000 zielonych kart.

Ponieważ czekają w wielowiekowych kolejkach, aby uzyskać stały pobyt w Stanach Zjednoczonych, powszechne jest postrzeganie ogólnej apatii wśród amerykańskich polityków wobec zaległości, z którymi borykają się tysiące płacących podatki mieszkańców.

Ostatnio, kiedy przedstawicielka Karoliny Północnej Kathy Manning napisała na Twitterze list, który wysłała do USCIS, została okrzyknięta przez społeczność bohaterką.

„W zeszłym tygodniu wysłałem list do @ USCIS, wzywając agencję do zastosowania wszystkich możliwych środków w celu zapewnienia, że niewykorzystane numery aplikacji stałego rezydenta (zielona karta) nie wygasają i nie marnują się z powodu długich czasów przetwarzania spowodowanych przez Covid-19”, napisała.

Jak tylko kongresmenka napisała tweeta, jej tweet został udostępniony i ponownie udostępniony tysiące razy. Wśród nich Mani Shankar, który ma zaległości i zaczął badać możliwość uzyskania stałego pobytu w Kanadzie.

„Mamy nadzieję, że list zwróci uwagę na problemy, z którymi borykają się setki tysięcy legalnych posiadaczy wiz pracowniczych. Moje dzieci urodziły się w USA i dla nich jest to ich dom” – mówi.

– Pomysł wykorzenienia ich do innego kraju jest jak ostry ból gryzący, nie chcielibyśmy, aby im się poddali. Naszą jedyną nadzieją jest to, że więcej amerykańskich polityków, takich jak Rep Manning, wystąpi i pokaże nam swoje poparcie.”

Inny H4-EAD (zależne pozwolenie na pracę) posiadacz z Atlanty, Georgia, Anita Khanna mówi: „list Rep Manninga był dużym punktem dyskusji na forum imigracyjnym, którego jestem częścią.”

„Postrzegamy to jako pozytywny znak. Chociaż jedna litera może nie zmienić istniejących warunków, z pewnością zbuduje impet, którego potrzebujemy do tej pozytywnej zmiany.”

Jednak kilku innych uważało, że jest za mało za późno. Mahesh Shukla, specjalista z Bay Area powiedział: „USCIS wykorzystuje Covid jako pretekst do wykolejenia procesu. Potrzebujemy kogoś, kto będzie do nich stanowczo wołał. Od czasu do czasu słyszymy o listach, ale liczy się to, co z nich wychodzi.”

Jednak większość nastrojów wśród internautów i tych ze społeczności backlogów pozostała wdzięczna Kongresmence.

Podpisany przez Rep Scott Peters list stwierdza: „piszemy, aby wyrazić nasze głębokie obawy związane z powolnym czasem rozpatrywania wniosków o pobyt stały (zielona karta) i oczekującym wygaśnięciem numerów wizowych od 120,000 do 130,000, które zostaną niewykorzystane, ponieważ USCIS nie przetworzyło wniosków na czas, aby użyć tych numerów wizowych.”

Niedawno wraz z indyjsko-amerykańskim kongresmenem rają Krishnamoorthi 40 innych polityków podpisało list wzywający USCIS do ochrony interesów społeczności zaległych zielonych kart poprzez włączenie ich do pakietu pojednania budżetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *