Rosnące przypadki Covid sprawiają, że Meksyk jest mniej atrakcyjny dla podróży do USA

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy setki Indian musiało zdecydować się na przylot do USA Przez Meksyk. W związku z trwającymi ograniczeniami Covid-19 zakazującymi wjazdu wielu posiadaczy wiz podróżujących z Indii do USA, wielu Hindusów uciekało się do podróży przez kraj trzeci, który nie został uznany za aktywny problem Covid po spędzeniu tam 14 dni.

Jednak po miesiącach Indian czyniących Meksykańskie miasta jak Cancun centrum turystycznym, teraz wszystko zaczyna się zmieniać. Ponieważ przypadki Covid zauważają wzrost w Cancun, Indianie już rozważają inne miejsca podróży, aby dotrzeć do USA.

Neha Verma, która obecnie przebywa w Indiach na wizie H-4, mówi: „mieliśmy nagły wypadek rodzinny i zanim mogliśmy pomyśleć o mojej podróży powrotnej, pojawiły się ograniczenia.”

„Teraz, kiedy wciąż mogę spróbować trasy WYJĄTKÓW interesu narodowego, chcę zabrać ze sobą tatę. ale nie jesteśmy pewni, czy otrzymałby wyjątek od wizy turystycznej.

„Myśleliśmy o Meksyku, ale rosnące przypadki Covid denerwują mnie dla mojego malucha i mojego ojca 80 plus. Na sugestię kilku przyjaciół w USA, patrzymy teraz na inne miejsca”, mówi Verma.

Jak donosi Amerykański Bazar wcześniej, wielu Hindusów patrzy na Doha w Katarze ze względu na łatwe przepisy dotyczące podróżowania w tych czasach.

Powodem, dla którego zainteresowanie Meksykiem nieco zmalało, jest również to, że istnieją obawy, że wraz z rosnącymi przypadkami w Cancun, co jeśli USA nałożą ograniczenia na podróż z Meksyku, pozostawiając osoby starsze na uwięzi.

Manoj Jha mówi: „mieszkam w USA i moi rodzice planują podróżować od dwóch lat. Pandemia pokrzyżowała plany i teraz, gdy oboje są w pełni szczepieni, chcielibyśmy, aby byli z nami tutaj, w USA, ponieważ separacja rodzinna była zbyt długa.

„Byliśmy zainteresowani lotem przez Dubaj, ponieważ jest to dla nich znana trasa, ale wygląda na to, że ta opcja nie jest na razie otwarta, więc patrzymy na inne miejsca na Bliskim Wschodzie, takie jak Doha. Sprawdzamy bilety, zanim będzie za późno i ceny wzrosną.”

Według doniesień, ponieważ Meksyk nie miał żadnych ograniczeń dla podróżnych, sprawy zostały ostrzelane z Cancun i Los Cabos pokazując stromy wzrost.

I chociaż Indianie szybko zbudowali sieć, w tym Indyjskie jedzenie i dostępność artykułów spożywczych, które ułatwiły podróżowanie osobom starszym z Indii, wygląda na to, że na razie istnieje rezerwacja na podróżowanie przez Meksyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *