W Narodowym Dniu imigrantów posiadacze wiz domagają się reform imigracyjnych

W 1987 roku Kongres Stanów Zjednoczonych zdecydował o oznaczeniu Oct. 28 jako Narodowy Dzień imigrantów. Dzień obchodzony jest na cześć społeczności imigrantów, których wkład w amerykańską gospodarkę i życie społeczne utorował drogę do bardziej rozwiniętej Ameryki.

Z tej okazji, Amerykański Kongresmen Raja Krishnamoorthi wziął na Twittera, aby życzyć swoim zwolennikom Szczęśliwego Narodowego Dnia imigrantów.

„Dziś jest Narodowy Dzień imigrantów”, napisał. „Jestem dumny z bycia imigrantem i będę nadal walczył o reformę imigracyjną, aby kontynuować dziedzictwo amerykańskiego snu.”

Krishnamoorthi wzmocnił ideę amerykańskiego snu, na który czeka wielu nowych imigrantów w Ameryce i z nadzieją próbuje uczynić ten kraj swoim nowym domem.

Ale w ostatnim czasie idea amerykańskiego snu mogła nieco nadszarpnąć dla dużej liczby wysoko wykwalifikowanych imigrantów, którzy przyjeżdżają do USA.

Wielu w Zielonej Karty zaległości społeczności wziął do mediów społecznościowych, aby podkreślić, że idea Narodowego Dnia imigrantów wydawało się trochę puste biorąc pod uwagę obecne trudności posiadaczy wiz pracy muszą stawić czoła w Ameryce.

Boulder, Colorado z siedzibą Raj K. Shah mówi: „Chciałbym, aby Narodowy Dzień imigrantów miał pozytywne znaczenie w dzisiejszym kontekście I chciałbym zabrać moje dzieci do biblioteki, aby pokazać im wkład imigrantów do Ameryki, ale zamiast tego moja żona i ja spędziliśmy dzień pisząc list do naszego lokalnego senatora z prośbą o pomoc w przyspieszeniu naszej pracy autoryzacji.”

„Jeśli tak Ameryka traktuje swoją ciężko pracującą, płacącą podatki populację, która marzy o tym, by uczynić ją swoim domem na zawsze, to zasługuje na drugą myśl”, mówi.

W Plano, w Teksasie, Grupa Indian z zaległości w zielonej karcie postanowiła spotkać się, aby opracować strategię swoich planów, w jaki sposób mogą nakłonić lokalnych senatorów do przyjrzenia się zmarnowanym problemom z zieloną kartą.

W tym dniu były również grupy imigracyjne WhatsApp i Telegram, które wymieniły format listów, które Wspólnota powinna wysłać do Białego Domu, aby poinformować ich o opóźnieniach i485, które powodują stres i utratę pracy dla wielu rodzin.

Narodowy Dzień imigrantów został po raz pierwszy ogłoszony w 1987 roku przez ówczesnego prezydenta Ronalda Reagana z okazji 101.rocznicy poświęcenia Statuy Wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *