Wspólnota zaległości na zielonej karcie stara się o włączenie do pakietu pojednania

Kampania w mediach społecznościowych na rzecz prasy do przyłączenia się do ruchu zainicjowanego przez kongresmena indyjsko – amerykańskiego Raja Krishnamoorthi

Grupy imigracyjne w mediach społecznościowych rozpoczęły kampanię prosząc społeczność Backlogu zielonej karty, aby zadzwoniła i napisała do swoich lokalnych członków Kongresu w celu włączenia ich do pakietu pojednania budżetowego.

Niektórzy aktywiści rozpoczęli również kampanie internetowe wzywające społeczność indyjskiej zielonej karty do zwrócenia się do lokalnych kongresmenów o podpisanie listu, który kongresmen Illinois Raja Krishnamoorthi wysyła do mówcy Nancy Pelosi i lidera większości w Senacie Chucka Schumera.

W projekcie pisma domagał się włączenia pakietów pomocy dla wysoko wykwalifikowanych imigrantów, którzy utknęli w zaległościach na zielonej karcie, do pakietu pojednania budżetowego.

Prośba Krishnamoorthi uderzyła w akord z tysiącami Indian o wizach pracowniczych w USA, które obecnie utknęły w zaległościach z zieloną kartą, która waha się od dziesięciu lat do niewiarygodnych 150 lat!

Wiele grup WhatsApp krąży wiadomość wzywającą społeczność Backlogu zielonej karty, aby nie przegapić tej okazji. Może to być doniosły moment, jeśli te z zaległości zielonej karty zostaną uwzględnione w pakiecie.

Obecnie Kongres pracuje nad zapisaniem przepisów imigracyjnych do planu budżetowego 3,5 biliona dolarów.

Jednak niewielu w Ameryce są świadomi trudności udokumentowane imigranci są poddawane z powodu zaległości, które prawie wyłącznie dotyka Indian.

Ponieważ procesy są w toku, obecnie senatorowie Schumer (Nowy Jork) i Dick Durbin (Illinois) dzielą się z senatorami tekstami na temat tego, co może być zawarte w przepisach imigracyjnych.

Są specjalne wezwania do społeczności Indian w Nowym Jorku i Illinois, aby wykorzystać ten moment i napisać lub zadzwonić do swoich senatorów. Są też wezwania senatorów z Całej Ameryki, by namawiali ich do podpisania listu.

W liście napisanym wraz z Kathy Manning i Deborah Ross, Krishnamoorthi domaga się”, że pakiet pojednania budżetowego obejmuje ulgę dla około 1.2 milionów osób słabnących w zaległościach w zielonej karcie opartej na zatrudnieniu.”

„Jesteśmy szczerze przekonani, że każdy pakiet, który obejmuje reformy imigrantów, musi zająć się tymi zaległościami nie tylko jako kwestią sprawiedliwości, ale jako centralnym elementem naszej długoterminowej strategii na rzecz dobrobytu gospodarczego i globalnej konkurencyjności” – napisali.

– Obecnie nie więcej niż siedem procent zielonych kart opartych na zatrudnieniu jest dostępnych dla osób z jednego kraju, który stworzył wieloletnie zaległości dla potencjalnych imigrantów z Indii i Chin.”

„Obywatele Indii stoją w obliczu szczególnie zniechęcających zaległości 80 lat, a przewidywane 200,000 umrze, zanim osiągną legalny status stałego rezydenta”, zauważa list.

„Zgodnie z obowiązującym prawem amerykańska gospodarka nie jest w stanie uzyskać dostępu do pełnej międzynarodowej puli talentów wysoko wykwalifikowanych pracowników już obecnych i pracujących obecnie w Stanach Zjednoczonych”, mówi.

„Rzeczywiście, sami naukowcy, wynalazcy, pracownicy służby zdrowia, przedsiębiorcy i inni specjaliści, którzy dają Stanom Zjednoczonym przewagę nad ich globalnymi konkurentami” – piszą prawodawcy.

„Dzieje się tak dlatego, że istnieje skuteczny zakaz Zielonej Karty dla wysoko wykwalifikowanych imigrantów z Indii, Chin i innych krajów o dużej populacji pracowników chętnych do pozostania w Ameryce i napędzania naszej gospodarki i programów sieci bezpieczeństwa społecznego dla przyszłych pokoleń”, mówi list.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *